montaż, serwis i naprawa okien

Dbałość o sprawne okna

Ciepłe, letnie dni przemijają, z dnia na dzień jest coraz chłodniej, częste wiatry i deszcze dominują na zewnątrz. Jak na komendę zaczyna się wtedy czas narzekania na nieszczelność okien, ich złe domykanie się, czy problemy z otwieraniem.

Przegląd serwisowy okien

Wiele lat temu wiosną rozpoczynano konserwację okien drewnianych, malowanie ich, wymianę uszczelek, kitowanie szyb. Obecnie okna PCV przyczyniły się do komfortu ludzi, gdyż nie trzeba ich malować. Jednocześnie cała pielęgnacja tego ważnego elementu domu czy mieszkania ogranicza się jedynie do wymycia ich raz na jakiś czas. Okresowa konserwacja okien jest dla wielu właścicieli nieruchomości pojęciem nieznanym.

Naprawa czy wymiana okien?

Ponieważ okna poddawane są długotrwałym obciążeniom (otwieranie i zamykanie, warunki atmosferyczne), ich elementy składowe się zużywają. Ramy i uszczelki, a także okucia okienne należy regularnie smarować ochronnymi preparatami, regulować, odświeżać, sprawdzać stan techniczny. Błędem jest zapominanie o okresowej pielęgnacji czy konserwacji. Z tego powodu dochodzi do szybszego starzenia się uszczelek i mechanizmów otwierających, czy ścierania warstw ochronnych ram i okuć, a to prowadzi do wcześniejszego zniszczenia elementów okien. Czasami dochodzi do takiej sytuacji, że naprawa okien legnica nie jest w stanie usunąć usterek, a jedyną możliwością jest wymiana zaniedbanych okien.

Wymiana tylko szyb czy już całego okna?

Szukając właściwego rozwiązania, należy pamiętać, że dla sprawnego okna ważny jest fachowy montaż okien legnica. Mimo że wymiana samej szyby jest o wiele niższa niż całego okna i daje ona prawie 100% pożądanego efektu, najlepiej jest zasięgnąć porady eksperta, który bezstronnie wyjaśni wady i zalety obu rozwiązań. Korzyści ze sprawnie funkcjonujących okien dają większy komfort mieszkania oraz odczuwalne efekty finansowe dzięki energooszczędnym rozwiązaniom.

Serwis okien legnica — czy warto robić?

Okna ulegają naturalnemu procesowi zużycia poprzez ciągłe otwieranie ich i zamykanie. Dlatego wymagają regularnych przeglądów serwisowych, aby nie trzeba było ich zbyt często wymieniać. Kupując okna do domu najlepiej wybierać takie o wysokim poziomie właściwości użytkowych, co spowolni proces ich zużywania. Warto upewnić się, czy regularne serwisy przedłużą czas gwarancji na okna oraz, czy pierwsze usługi serwisowe po zakupie nowych okien są wliczone w cenę. Najlepiej od początku zagwarantować sobie umową regularne serwisy okien, co niewiele kosztuje, a wydłuża komfort korzystania ze sprawnych okien na wiele lat.